top of page

Naše služby

Dospělí

Každý dospělý má jiné možnosti pro pohyb a stravování, jiné požadavky na svoji postavu a také každý má jiné potřeby na příjem živin a výdej energie.

Individuální výživový plán společně se správnými pohybovými aktivitami vám umožní dosáhnout vytčených cílů.

 

Děti a mládež

Správná výživa je velmi důležitá pro rozvoj dítěte, jeho růst, životní funkce, rozvoj a vývoj nervové soustavy atd.

Správné stravování je u dětí důležité v každém vývojovém období; v předškolním věku děti intenzivně rostou, kolem 12. roku přichází stádium tzv. růstového skoku a u dospívající mládeže je nutno dbát na dostatečný přísun živin, vitamínů a minerálů, které mohou mít vliv na životní a tělesné funkce v dospělosti, např. plodnost. 

Správnou výživou dítěte se dá řešit i např. hyperaktivita, odolnost proti infekcím apod.

 

Těhotné a kojicí ženy

V těhotenství a v období kojení má velký vliv na výživu dítěte právě stravování maminky. Stravování by mělo být pravidelné, časté, v menších porcích, jídelníček pestrý s obsahem všech potřebných živin jak pro maminku, tak pro dítě. 

Je také velmi důležité správně a pravidelně cvičit, předcházet tak bolestem přetěžovaného pohybového aparátu, zejména zad.

 

Senioři

Zdravá výživa je pro seniory důležitá pro udržení vitality. S rostoucím rizikem zravotních potíží a snižováním fyzické aktivity se mění požadavky na přísun živin, vitamínů a minerálů, na způsob a intenzitu pohybu apod.

 

bottom of page